Bizimle iletişime geçin

Diğer

Bodrumlu Sporcu Aysu Türkoğlu, Yılın Sporcusu Olmaya aday…

Yayınlandı

on

Milliyet Gazetesi’nin her yıl düzenlediği ve 6 kategoride gerçekleşen “Sporun En İyileri” yarışmasında Bodrumlu sporcu Aysu Türkoğlu’da ödüle aday gösterildi.

BODRUM SPOR TV – Aysu Türkoğlu ,“Yılın Çıkış Yapan Sporcusu” kategorisinde 6 sporcu ile yarışıyor. Türkoğlu, en iyi sporcu ödülüne ulaşabilmek için Bodrumluların desteğini bekliyor.

Bu yıl 70.’si düzenlenen yarışmada Türkoğlu’na destek vermek isteyenler https://yilinsporcusu.milliyet.com.tr/#  linkini tıklayarak oy kullanabilir.

Türkoğlu’nun “Yılın Çıkış Yapan Sporcusu” kategorisindeki rakipleri; Arda Güler (futbol), Cancu Bektaş (halter), Melissa Vargas (voleybol), Gizem Örge (voleybol), Kenan Yıldız (futbol), Kuzey Tuçeli (yüzme) oldu.

2023 Yılında Kuzey Kanalı’nı yüzerek geçen ilk ve en genç sporcu unvanını elde eden Türkoğlu, bu başarısıyla 2023 yılı ödüle layık görülen aday sporcuları arasına girdi.

Aysu Türkoğlu kimdir?

Türkoğlu, 2 Mayıs 2001 tarihinde Muğla Bodrum’da dünyaya geldi. 2019 yılında Bodrum Fen Bilimleri Lisesinden mezun oldu ve Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümünde 3. Sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam eden sporcu, yüzmeye ablasını örnek alarak 7 yaşında Bodrum Spor Yüzme Kulübü’ne katıldı. 14 Yaşında yüzmenin açık su branşıyla devam etti. Genel olarak 5-7, 5-10 kilometrelik mesafelerde yarışan Türkoğlu, ilk katılmış olduğu uluslararası Aquamasters yüzme yarışmasında 6 kilometrelik parkurda kadınlar klasman 1’si oldu. 2022 Temmuz ayının 29’u 30’a bağlayan gece Manş Denizi’ni 16 saat 28 dakika ve 60 kilometre yüzerek geçen en genç Türk sporcusu oldu.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir