Connect with us

Diğer

Sunu Akademi Madalyaları ve Kupaları Topladı…

Yayınlandı

Tarih

Sunu Akademi Dans ve Spor Kulübü, modern, jazz ve show dans Türkiye Şampiyonası’nda; 161 madalya ve 26 adet şampiyonluk kazandı

BODRUM SPOR TV – Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve Bursa’da 20-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen şampiyonada kulüp olarak ilk 3’e giren Sunu Akademi, Bodrum’a madalya ve kupalarla döndü.

Şampiyona da ilk defa modern dans kategorisinde yer alan Sunu Akademi; Modern Solo’da 3.lük, Modern Duo’da 2.lik, Modern Grup’ta 1.lik, Modern Grup 2.lik ve 3.lük kazandı.

Modern Formasyon kategorisinde 3 ay gibi kısa bir sürede şampiyonaya hazırlanan Sunu Akademi, diğer kategorilerde de şu dereceleri kazandı;

Jazz Solo’da 3.lük, Jazz Duo’da 1.lik ve 2.lik, Jazz Grup’da 1.lik, ve 2.lik’le Jazz Grup Formasyon’da da 1.’lik kazanan Sunu Akademi, Show Solo kategorisinde kazanılan 2.’liğin yanı sıra, Show Duo’da 1.lik, Show Grup’ta 1.lik, 2.lik ve 3.lük derecelerini Bodrum’a getirdi.

Show Formasyon da 1.lik 2 derecelerinin yanında toplamda  161 madalya ve 26 adet  Türkiye Şampiyonluğu kazanan Sunu Akademi, her yıl yarışmalara katılan sporcu sayısını arttırmaya devam ediyor.

Sunu Akademi bu yıl 6 ile 19 yaş arasında değişen 68 sporcusuyla; modern, jazz ve show dans kategorilerine katılarak birçok başarılı sonuca imza attı.

Önümüzdeki aylarda da Bodrum’u Avrupa ve Dünya şampiyonalarında temsil edecek olan Sunu Akademi, çalışmalarına hız kesmeden devam diyor.

Başarılı sporcular şu isimlerden oluştu:

Elif Tanem Akın: Çocuklar 2 Modern solo – 3.lük
Leyla Katya Eşiyok: Yıldızlar 2 Modern solo – (Final)
Milada Çelik: Genç-Yetişkin 1 Modern solo – 5.lik
Nehir Alemdar: Genç-Yetişkin 1 Modern solo – (Final)
Milada Çelik – Nehir Alemdar: Genç Yetişkin 1 Modern duo – 2.lik

Melisa Çuhadaroğlu: Çocuklar 1 Jazz solo – 3.lük
Nilda Abay: Çocuklar 2 Jazz solo – 3.lük
Zeynep Benian Mil: Yıldızlar 1 Jazz solo – 4.lük
Elifnaz Yıldırım: Yıldızlar 1 Jazz solo – (Final)
Fatmanaz Şahvelioğlu: Yıldızlar 2 Jazz solo – 5.lik
Iris Azize Anadol: Genç-Yetişkin 1 Jazz solo – 7.lik
Göksu Dila Erköl: Genç-Yetişkin 1 Jazz solo – (-)
Cana Erertem-Derya Arslan: Yıldızlar 1 Jazz duo – 5.lik
Milada Çelik-Leyla Katya Eşiyok: Genç-Yetişkin 1 Jazz duo – 1.lik
Göksu Dila Erköl-Nehir Alemdar: Genç-Yetişkin 1 Jazz duo – 2.lik
Chapstick: Çocuklar 1 Jazz Formasyon – 1.lik
Boots: Çocuklar 2 Jazz Formasyon – (-)
Weague Weague: Çocuklar 2 Jazz Grup – 1.lik
Oo La La La: Çocuklar 2 Jazz Grup – 2.lik
Just Dance: Yıldızlar Jazz Grup – 6.lık
My Pumps: Yıldızlar Jazz Grup – 4.lük
Together We Are Stronger: Genç-Yetişkin 1 Jazz Grup – 1.lik
Pure Honey: Yıldızlar Jazz Formasyon – 1.likHypnotist : Yıldızlar Modern Grup – 3.lük
Spell On You: Yıldızlar Modern Grup – (-)
Discontented: Çocuklar 2 Modern Grup – 2.lik
Running With The Wolves: Çocuklar 2 Modern Grup – 1.lik
I’m Home: Genç Yetişkin 1 Modern Grup – 2.lik
Behind The Wall: Yıldızlar Modern Formasyon – 3.lük
Ceylin Ateş: Yıldızlar 1 Show solo – (-)
Zeynep Benian Mil: Yıldızlar 1 Show solo – 2.lik
Elif Tanem Akın: Çocuklar 2 Show solo – 2.lik
Mina Torum – Asya Doğan: Yıldızlar 1 Show duo – 1.lik

Cockroach: Çocuklar 1 Show Grup – 2.lik
Carry Me Home: Yıldızlar Show Grup – 2.lik
Flower Shop: Yıldızlar Show Grup – 3.lük
Let The Time Run: Çocuklar 2 Show Grup – 2.lik
Get Ready To Race: Çocuklar 2 Show Grup – 1.lik
Easy Come Easy Go: Yıldızlar Show Formasyon – 1.lik
You’re Human Be Proud: Çocuklar 2 Show Formasyon – 1.lik

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

Muğla’dan 3 Sporcu Paris 2024 Olimpiyatlarında…

Yayınlandı

Tarih

Yayınlayan

26 Temmuz – 11 Ağustos 2024 tarihleri arasında Fransa Paris’te düzenlenecek olan Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda Ülkemizi 18 branşta, 54’ü kadın, 48’i erkek olmak üzere toplam 102 sporcumuz temsil edecek

BODRUM SPOR TV – Bodrum Turgutreis Yelken Kulübünde yetişen Ecem Güzel ve Yiğit Yalçın Çıtak Yelken ILCA 6 ve ILCA 7 kategorisinde, Atletizm sporcumuz Ayşe Tekdal ise Maraton Yürüyüş Karma Bayrak Takımında Muğla’mızı ve Ülkemizi Paris 2024 Olimpiyatlarında temsil edecekler.

Muğla’dan 3 Sporcu Türkiye’yi temsil edecek…

YELKEN
Ecem Güzel – ILCA 6
Yiğit Yalçın Çıtak – ILCA 7

ATLETİZM
Ayşe Tekdal – Maraton Yürüyüş Karma Bayrak Takımı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunlarına kota alarak gitmeye hak kazanan Muğla’mızın gururu sporcularımız başta olmak üzere tüm sporcularımıza ve teknik ekibimize başarılar diliyoruz. Sporcularımızın Olimpiyatlarda Şanlı Türk Bayrağımızı göklerde dalgalandıracaklarına yürekten inanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Okumaya devam et

Diğer

Büyükşehir Okçuları Avrupa Okçuluk Şampiyonası’na Damga Vurdu

Yayınlandı

Tarih

Yayınlayan

Romanya’da düzenlenen Avrupa Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda Türkiye, büyük bir başarıya imza attı

BODRUM SPOR TV – Büyükşehir Belediyesi sporcularının da yer aldığı U21 ve U18 takımları Avrupa Şampiyonluğuna ulaşırken, Hazal Burun bireyselde de aynı başarıyı yakalayarak Avrupa Şampiyonu oldu.

Romanya’nın Ploiesti şehrinde düzenlenen Avrupa Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda Türkiye, büyük bir başarıya imza attı. Büyükşehir Belediyesi sporcusu Eflal Duru Kaya’nın yer aldığı U18 Makaralı Yay Milli Takım şampiyonada Avrupa Şampiyonu oldu. Aynı turnuvada, Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcusu Hazal Burun’un da yer aldığı U21 Makaralı Yay Milli Takımı da Avrupa Şampiyonluğu’nu kazandı.

Hazal Burun Avrupa Şampiyonu…

Şampiyonada Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcularından Hazal Burun 21 yaş altı gençler Avrupa Şampiyonu oldu. Hazal Burun Şampiyonada farklı ülkelerden 30 sporcu ile yarıştığı şampiyonada önemli bir başarıya imza attı.

Konu hakkında açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras “Okçularımız her geçen gün başarılarına yenilerini ekliyor. Romanya’da hem takım olarak hem de bireyselde şampiyon olan sporcularımızı kutluyorum. Büyükşehir bünyesindeki sporcularımız özveriyle çalışmalarını yapıyor. İnanıyorum ki bir çok branşta da önemli başarılara ulaşacağız. Spora ve sporcuya yapılan desteğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Bu anlayışla Türk sporunun geleceği, gençlerimizin de sporla buluşmaları için desteklerimizi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Diğer

Bodrum Fenerbahçeliler Başkan Aras’ı Ziyaret Etti…

Yayınlandı

Tarih

Yayınlayan

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeleri, Muğla Büyükşehir Başkanlığına seçilen Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti

BODRUM SPOR TV – 31 Mayıs 2024’de yapılan olağan genel kurulu sonucunda göreve gelen dernek yönetiminin Başkan Aras’a yaptığı ziyaret çok samimi ve keyifli bir ortamda geçti.

Sohbet sonrasında Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Gürkan Topan, Ahmet Aras’a Fenerbahçe forması ile dernek rozeti takdim etti.

Kendisini artık Bodrum’da geleneksel hale gelen 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü kutlamalarına davet etti. Dernek Başkanı Gürkan Topan yaptığı açıklamada; “Bodrum Belediye Başkanlığı döneminde de yakın ilişkilerimizin olduğu Sn. Aras’a Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde başarılar dilerim. Kendisini 19.07 günü Bodrum’ da organize edeceğimiz kutlamalarımıza davet ettik. Fenerbahçe kimliğini her zaman gururla taşıyan Başkan Aras’a  bizi ağırladığı için teşekkür ederiz” dedi .

Ziyaret karşılıklı fikir alışverisi, fotoğraf çekimleri ve temennilerin ardından son buldu.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar