Bizimle iletişime geçin

Diğer

“Zaferin Rengi” Filmi Yoğun İlgi Gördü..

Yayınlandı

on

Milli mücadele yıllarında İstanbul’a konuşlanan işgal kuvvetlerinin oluşturduğu karma takımın Fenerbahçe ile mücadelesi üzerinden işgal yıllarını ve milli mücadele ruhunu anlatan Zaferin Rengi filmi yoğun ilgi gördü.

BODRUM SPOR TV – Bodrum Fenerbahçeliler Derneği tarafından organize edilen özel gösterimde Yönetmenliğini Abdullah Oğuz’un yaptığı film işgal yıllarında bir futbol maçının nasıl esir bir şehre ve yurda moral verdiğini, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün hangi zorluklar içerisinde cepheye silah ve mühimmat yardımında bulunduğunu konu ediniyor.

Geceyle ilgili açıklamalarda bulunan dernek başkanı Mert Sayın; “Fenerbahçemiz tarihinin en önemli olaylarından biri olan General Harrington Kupası üzerinden milli mücadele yıllarını konu alan Zaferin Rengi filmini sabırsızlıkla bekliyorduk. Film vizyona girince önceliği dernek üyelerimize verecek bir organizasyona ev sahipliği yapma kararı aldık ve Cineverse Bodrum ile görüşerek harekete geçtik. Toplam üç salonda yaklaşık 350 üyemiz ve yakınlarının katıldığı muhteşem bir gecenin gururunu yaşıyoruz.

Üyelerimiz her zamanki gibi bizi şaşırtmayarak günler öncesinden biletleri tüketti. Buradaki hassasiyet Fenerbahçelilikten ziyade kurtarıcımız Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, milli mücadeleye emek vermiş, şehit düşmüş tüm vatanseverleredir ve o yüzdendir ki bu filme sadece Fenerbahçe temalı bir film olarak değil Kurtuluş Savaşımızdan bir bölümü anlatan bir eser olarak bakmak gerekir. Renklerin ve spordaki rekabetin çok üzerinde bir konu olduğu için de herkesin izlemesi gereken, izleyebileceği bir filmdir. Filmin senaryo aşamasında Fenerbahçe Kulübü arşivlerinden faydalanıldığı için de belgesel niteliği taşımaktadır.” dedi.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir