Connect with us

Diğer

Mehmet Tosun Spor Kulüpleriyle Bir Araya Geldi..

Yayınlandı

Tarih

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, ilçedeki profesyonel ve amatör spor kulüplerinin başkan ve yöneticileriyle buluştu.

BODRUM SPOR TV – Hemen her branştan sporcunun katılım sağladığı etkinlikte konuşan Mehmet Tosun, “Takımlarımız başarıdan başarıya koşup şampiyonluk yolunda yürürken, Belediyemiz onların gerisinde kalamaz. 31 Mart’tan itibaren Belediye yönetimimiz de süper ligde olacak. Sporda da yeni bir belediyecilik serüvenini başlatacağız” dedi.

Genişletilmiş Bodrum ittifakını, toplumun her kesimden meclis üyesi adaylarının da katılımıyla oluşturduklarını söyleyen Tosun, “31 Mart’tan sonra yeni bir dönem başlayacak. Sizlerden bir arkadaşımız Meclisimizde yer alacak. Hatta başkan yardımcısı düzeyinde sizinle muhatap olacak. Bodrum’da bütün spor dallarını yeniden kurgulayacağız.” diyerek, Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayı Rıza Karakaya’yı işaret etti.

BODRUM’A 12 BİN KİŞİLİK YENİ ŞEHİR STADI SÖZÜ

Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, 31 Mart mahalli idareler seçiminde halkın teveccühü ile göreve geldiği takdirde yatırıma dönüştüreceği spor projelerini, Bodrum’da faaliyet gösteren amatör ve profesyonel spor kulüplerinin başkan ve temsilcileri ile paylaştı. Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda, MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak, Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Meclis Üyesi adayları ile hemen her branştan spor kulüplerinin temsilcilerinin katıldığı Bitez Ambrosia Otel’deki yemekte konuşan Mehmet Tosun, göreve gelir gelmez 12 bin kişi kapasiteli yeni şehir stadının yapımına başlayacaklarını müjdeledi. İçerisinde kapalı yüzme havuzu da bulunan spor kompleksinin Kızılağaç Mahallesinde projelendirildiğini ve yatırım programına alındığını kaydeden Tosun, “Bodrumspor’umuza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

ÖNCE TURGUTREİS, ARDINDAN YALIKAVAK VE KARAOVA

Bodrum’da sadece alt ve üstyapıda değil, sporda da yeni bir belediyecilik serüvenini başlatacaklarını belirten Tosun, spor kulüplerine her anlamda destek sözü verdi. Bodrum Yarımadası’nın tek kapalı spor salonu olan Binnaz Karakaya’nın kapasitesi ve standartları ile yetersiz kaldığını söyleyen Tosun, Turgutreis’ten başlayarak Yalıkavak ve Karaova bölgesi olmak üzere ilk etapta üç tane kapalı spor salonu projesinin müjdesini verdi. Tosun “Bodrum gibi bir dünya kentinde, bu kadar spora gönül veren dostumuzun, hemşehrimizin olduğu yerde bir tane kapalı spor salonu bize yakışmaz.” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyanın en güzel yerinde yaşıyoruz. Denizimiz, iklimimiz, doğamız çok güzel. Fakat bunlarla barışık, sürdürülebilir bir yaşam kurgumuz, planlamamız yok. Bu spora da yansımış durumda. Bodrum’da 80’in üzerinde spor kulübümüz var ve bunların pek çoğu amatör. Ciddi sıkıntılarınız olduğunu biliyorum. Yerelde de belediyemizin yeterince size destek olamadığının farkındayız. Merkezi hükümetin desteğiyle, Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek Bodrum’un sporla ilgili birikmiş sorunlarını hep birlikte, ortak akılla çözeceğiz. Bütün amatör spor kulüplerimizi destekleyerek, güçlendireceğiz. Belediye elindeki tüm imkanlarla sizlerin yanında olacak.”

Meclis üyesi adayları arasında, Bodrumspor’u birinci lige çıkaran efsane kulüp başkanı Rıza Karakaya’nın da olduğunu hatırlatan Tosun, “31 Mart’tan itibaren spora gönül veren kulüp başkanlarımız bizim başımızın tacı olacak. Bundan böyle belediye içinde de bir muhatabınız olacak.” dedi.

BODRUM’UN HER MAHALLESİNDE ÇOCUKLAR SPOR YAPACAK

Üç tarafı denizlerle çevrili Bodrum Yarımadası’nda su sporlarına gereken özenin gösterilmediğini de söyleyen Mehmet Tosun, “Yelkende, sörfte kulüplerimiz kendi çapında bir şeyler yapıyor ama altyapıda ciddi eksiklerimiz var. Yapacağımız kıyı kullanım planları çerçevesinde, takımlarımızın antrenman ve müsabaka yapacağı yerleri belirleyeceğiz.” dedi.

Bodrum’un her mahallesine çocukların ve gençlerin spor yapabileceği tesisler kazandıracaklarını da kaydeden Tosun, “Ben köyde doğup büyüdüm. Bizim köyde sahalarımız yoktu, futbolu sokaklarda oynadık. Ben mahalleli kültürünün yaşatılmasını isteyen biriyim. Bodrum’un her mahallesinde, çocuklarımızın sporla ilgili aktiviteyi gerçekleştireceği mekanlar olacak. Çocuklar kendi mahallelerinde sadece futbol değil, basketbol, voleybol, tenis oynayacak.” diye konuştu.

Off-road ve dağcılık gibi doğa sporlarına olan merakı ile de bilinen Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’da sporun her alanına yönelik projeleri kentin dokusuna ve doğasına uygun bir şekilde hayata geçireceklerini belirterek “İnsanların spor turizmi denildiğinde de rotasını Bodrum’a çevirmelerini sağlamalıyız. Bodrum’da turizmi ancak bu şekilde sürdürülebilir hale getiririz” dedi.  Bu kapsamda yürüyüş rotaları ve bisiklet parkurları planlayacaklarını belirten Mehmet Tosun, Bodrum’u atletizm gibi spor dallarında başarıyla temsil eden veteran ve genç sporcular için de pist sözü verdi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

Muğla’dan 3 Sporcu Paris 2024 Olimpiyatlarında…

Yayınlandı

Tarih

Yayınlayan

26 Temmuz – 11 Ağustos 2024 tarihleri arasında Fransa Paris’te düzenlenecek olan Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda Ülkemizi 18 branşta, 54’ü kadın, 48’i erkek olmak üzere toplam 102 sporcumuz temsil edecek

BODRUM SPOR TV – Bodrum Turgutreis Yelken Kulübünde yetişen Ecem Güzel ve Yiğit Yalçın Çıtak Yelken ILCA 6 ve ILCA 7 kategorisinde, Atletizm sporcumuz Ayşe Tekdal ise Maraton Yürüyüş Karma Bayrak Takımında Muğla’mızı ve Ülkemizi Paris 2024 Olimpiyatlarında temsil edecekler.

Muğla’dan 3 Sporcu Türkiye’yi temsil edecek…

YELKEN
Ecem Güzel – ILCA 6
Yiğit Yalçın Çıtak – ILCA 7

ATLETİZM
Ayşe Tekdal – Maraton Yürüyüş Karma Bayrak Takımı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunlarına kota alarak gitmeye hak kazanan Muğla’mızın gururu sporcularımız başta olmak üzere tüm sporcularımıza ve teknik ekibimize başarılar diliyoruz. Sporcularımızın Olimpiyatlarda Şanlı Türk Bayrağımızı göklerde dalgalandıracaklarına yürekten inanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Okumaya devam et

Diğer

Büyükşehir Okçuları Avrupa Okçuluk Şampiyonası’na Damga Vurdu

Yayınlandı

Tarih

Yayınlayan

Romanya’da düzenlenen Avrupa Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda Türkiye, büyük bir başarıya imza attı

BODRUM SPOR TV – Büyükşehir Belediyesi sporcularının da yer aldığı U21 ve U18 takımları Avrupa Şampiyonluğuna ulaşırken, Hazal Burun bireyselde de aynı başarıyı yakalayarak Avrupa Şampiyonu oldu.

Romanya’nın Ploiesti şehrinde düzenlenen Avrupa Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda Türkiye, büyük bir başarıya imza attı. Büyükşehir Belediyesi sporcusu Eflal Duru Kaya’nın yer aldığı U18 Makaralı Yay Milli Takım şampiyonada Avrupa Şampiyonu oldu. Aynı turnuvada, Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcusu Hazal Burun’un da yer aldığı U21 Makaralı Yay Milli Takımı da Avrupa Şampiyonluğu’nu kazandı.

Hazal Burun Avrupa Şampiyonu…

Şampiyonada Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcularından Hazal Burun 21 yaş altı gençler Avrupa Şampiyonu oldu. Hazal Burun Şampiyonada farklı ülkelerden 30 sporcu ile yarıştığı şampiyonada önemli bir başarıya imza attı.

Konu hakkında açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras “Okçularımız her geçen gün başarılarına yenilerini ekliyor. Romanya’da hem takım olarak hem de bireyselde şampiyon olan sporcularımızı kutluyorum. Büyükşehir bünyesindeki sporcularımız özveriyle çalışmalarını yapıyor. İnanıyorum ki bir çok branşta da önemli başarılara ulaşacağız. Spora ve sporcuya yapılan desteğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Bu anlayışla Türk sporunun geleceği, gençlerimizin de sporla buluşmaları için desteklerimizi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Diğer

Bodrum Fenerbahçeliler Başkan Aras’ı Ziyaret Etti…

Yayınlandı

Tarih

Yayınlayan

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeleri, Muğla Büyükşehir Başkanlığına seçilen Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti

BODRUM SPOR TV – 31 Mayıs 2024’de yapılan olağan genel kurulu sonucunda göreve gelen dernek yönetiminin Başkan Aras’a yaptığı ziyaret çok samimi ve keyifli bir ortamda geçti.

Sohbet sonrasında Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Gürkan Topan, Ahmet Aras’a Fenerbahçe forması ile dernek rozeti takdim etti.

Kendisini artık Bodrum’da geleneksel hale gelen 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü kutlamalarına davet etti. Dernek Başkanı Gürkan Topan yaptığı açıklamada; “Bodrum Belediye Başkanlığı döneminde de yakın ilişkilerimizin olduğu Sn. Aras’a Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde başarılar dilerim. Kendisini 19.07 günü Bodrum’ da organize edeceğimiz kutlamalarımıza davet ettik. Fenerbahçe kimliğini her zaman gururla taşıyan Başkan Aras’a  bizi ağırladığı için teşekkür ederiz” dedi .

Ziyaret karşılıklı fikir alışverisi, fotoğraf çekimleri ve temennilerin ardından son buldu.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar