Bizimle iletişime geçin

Futbol

Abdulkadir Sevindik yazdı.. “Perşembe’nin Gelişi Çarşamba’dan Bellidir”

Yayınlandı

on

Tekmili birden 12 Yıl süren hikaye ayrılıkla sona erdi..

Başkan Karakaya, 12 Yıl önce Güneri Günaydın’dan devraldığı görevi, kulübün belediye tarafının verdiği sözleri tutmamasını ana gerekçe göstererek görevinden istifa etti.

Kantarla tartılacak ağır kelimelerin ve duygusal bir dilin aynı anda kullanıldığı Başkan Karakaya’nın istifa açıklamasında;

Bize babamızın öğrettiği “söz vermek başka şey vermeye benzemez, laf ağızdan bir kere çıkar”, Tutulmayan sözlerin bedelini; çocuğum kadar sevdiğim Bodrumsporumuzun futbol takımı başkanlığını yani Bodrumspor A.Ş. Başkanlığımı bırakarak ödüyorum” cümleleri yan yana geldi.

Gerçi son kongrede “Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli” olmuştu.

Başkan Karakaya ve ekibi yönetime aday olmayınca, kongrenin divan başkanı Murat Naci Yavuz’un son yönetim kurulunun tüm organlarıyla göreve devam etmesi önerisi karşılık bulmuş, sorun çözülmüştü..

Yok buna çözüm demeyelim, sorun ötelenmişti desek daha yerinde olur.

Evet, ötelenen sorun bugün yapılan açıklamayla son buldu.

Nasıl mı?

Aşağıda ki cümlelerle..

“Arkadaşlarımla ve Goca Bodrum taraftarıyla beraber 5 ayrı Lig’de mücadele ederek, Süper Lig kapısına kadar dayandık ve bugün çocuğumu sana emanet ediyorum diyerek bu bayrağı daha ileriye götüreceğinden emin olduğum çok değerli büyüğüm Fikret Öztürk’e teslim ettim.”

Olan olmuş, biten bitmiş..

Bizim anladığımız bundan sonra kulübün % 20 hissesinin karşılığı olan TL’sel sorumluluk da artık Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın kucağındadır..

Bodrumspor A.Ş.’nin müstakbel başkanı Fikret Öztürk’e de başarılar diliyoruz..

***

Konuyu kısaca hatırlayalım..

B.B.Bodrumspor’un mali tablolarında, önceki dönem Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un görev süresinin sonlanmasıyla yaşanmaya başlayan kriz, Ahmet Aras’ın başkanlığında futbol şubesinin şirketleşme sürecine sokularak çözüme ulaştırılmıştı.

Üretilen şirketleşme çözümünde ortaya çıkan matematik, planlandığı gibi olmasa da sorunu çözmeye yetmişti.

Oran; % 51 Kulüp % 49 Hisselerde olacak şeklinde planlansa da, gerçekte % 20 Kulüp % 80 yatırımcıdan oluşmuştu.

Özet olarak; kulübün % 80’ni yatırımcılarda % 20’side bedeli ödenememiş şekliyle kulüpte kaldı.

Krizde tam bu noktada oluştu.

Ekonomik olarak Bodrum Belediyesi’nin himayesinde devam eden süreçte, planlanan % 51’den % 20’ye gerileyen kulüp hissesinin, ödenemez halde gelmesi de istifa sürecini getirdi.

***

Artık sorun Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın kucağında..

Başkan Aras’ın kongrede profesyonelce yaptığı özeleştiri konuşmasıyla yine ötelenen sorun, umarım Bodrumspor A.Ş.’nin tamamen kaybedilmesine yani profesyonel yatırımcının mülkiyetine geçmesine neden olmaz.

Dediğim gibi..

“Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan bellidir”

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir