Bizimle iletişime geçin

Manşet

Koç hatası Bodrum’un İncileri’ni dağıttı..

Yayınlandı

on

Bodrumspor’un koçu Adnan Kıstak’ın karşılaşmanın 2. setinde yaptığı ölümcül hata, maça damgasını vurdu.

BODRUM SPOR TV – KFC Kadınlar Voleybol 1.Liginde mücadele eden Bodrumspor, evinde Göztepe’ye 3 – 0 kaybetti.

Maça düşük motivasyon ve pasör hatalarıyla başlayan Bodrumspor, ilk seti Göztepe’ye 25 – 21’lik skorla kaybetti.

Karşılaşmanın 2. setine seyirci desteğiyle hızlı bir giriş yapan Bodrumspor setin başında 7 – 2 öne geçti. Oyunda dengeyi kuran Göztepe skoru 14 – 12’ye getirdi.

Bu skorda Koç Adnan Kıstak, 11 numaralı oyuncusu Şeyma Öztürk’ü oyuna almak istedi. İkinci hakem oyuncu değişikliği için oyunu durdurdu.

Maça damgasını vuran teknik ve hakem skandalı da tam bu anda yaşandı. Set başında maç kağıdına işlenmesi için verilen Adnan Kıstak imzalı pozisyon kağıdında, 11 numaralı oyuncu Şeyma Öztürk, oyuna alınmak için saha kenarına gelince Göztepe’nin teknik kadrosu hatanın farkına vararak masa hakemlerine itiraz etti.

Yapılan hataya rakip takımın istatistik ekibinin farkına varması da ayrı bir ironi konusu oldu.

Setin başında Koç Kıstak’ın pozisyon kağıdında yaptığı hataya, aynı zamanda bir de hakem hatası eklenmişti. Pozisyon kontrollerinden sorumlu ikinci hakem ve masa hakemlerinin maçı yönetmediği yani seyrettiği de ortaya çıktı.

Oyunun başlama anlarında servisi karşılayan takımın pozisyonlarını takip etme görevi olan 2. hakemin çoğu zaman servisi atan oyuncuyu seyrettiği de gözlerden kaçmadı.

Yapılan hata nedeniyle maç uzun süre durdu. Soruna müdahale eden maçın baş hakemi, setin başından bu yana imzaladığı pozisyon kağıdında olan oyuncuyu oynatmayan Bodrumspor’un kazandığı 14 sayıyı sildi.

Koç Kıstak’ın ölümcül hatası nedeniyle maç 12 – 0’dan devam etti. Bu seti de Göztepe  zorlanmadan 25 – 11 kazandı.

İlk sete bozuk motivasyonla başlayan Bodrumspor, son seti de yine öne çıkan pasör hataları ve cılız hücumlarla 25 – 18 kaybederek yeni bir mağlubiyet daha aldı.

Süper Lig öncesi olan KFC Kadınlar 1.Ligi A Grubunda mücadele eden Bodrumspor’un, tabiri caizse teknik kadrosunun sadece Adnan Kıstak’la sınırlı olması en büyük sıkıntısı olarak dikkat çeken konu oldu.

Bodrumspor aldığı bu mağlubiyetle haftayı 8. sırada kapadı.

 

 

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir