Bizimle iletişime geçin

Basketbol

Çağdaş Bodrumspor sezona merhaba dedi..

Yayınlandı

on

Bodrum basketbolunun salonlardaki güçlü temsilcisi Çağdaş Bodrumspor, süper lige çıkışının ardından yeni kurduğu takım ile ilk antrenmanını yaptı.

BODRUM SPOR TV –Çağdaş Bodrumspor kurulduğu günden bu yana TB2L ve TBL olmak üzere iki sezon üst üste lig atlayarak, Basketbol Süper Ligi’nde (BSL) Türkiye’nin en güçlü takımları arasında mücadele verecek olan Bodrum’un Takımı, hazırlıklarını tamamlayarak antrenmanlarına başladı.

İlk antrenmanlarını Bodrum Spor Salonu’nda basın mensupları ile gerçekleştiren Çağdaş Bodrumspor BSL’de bu yılın en zorlu deplasmanı olmak için rakipleri ile karşılaşmaya hazırlanıyor. Yeni sezon hazırlıklarını tamamlayarak, antrenmanlarına başlayan Çağdaş Bodrum Spor’un Kulüp Başkanı Dağlarca Çağlar, yeni sezonda hem Türkiye’nin en büyüklerini Bodrum’da ağırlamak hem de Avrupa hedeflerine, seyircisi önünde yürümek istediklerini belirtiyor.

Bu çerçevede, taraftarların da sosyal medya üzerinden ‘Bodrum’un takımı evinde kalmalı’ çağrısı yaptığını hatırlatan Dağlarca Çağlar, Kulüp iç saha maçlarını oynadığı 1250 koltuk kapasitesine sahip Bodrum Spor Salonu’nun kapasite artırımı için gereken girişimlerde bulunduklarını, konuyla ilgili Basketbol Federasyonu ile de görüştüklerini belirtiyor.

Çağdaş Bodrumspor Başkanı Dağlarca Çağlar, “Basketbol Federasyonumuzun bize anlayış göstermesini bekliyoruz. Arzumuz, geçtiğimiz sene olduğu gibi en büyük destekçilerimizin, seyircimizin gücünü bu senede hissedebilmek istiyoruz.  Aksi bir durum karşısında üzülerek belirtiyorum ki, iç saha maçlarını Muğla Menteşe’deki salonda oynamak durumunda kalacağız. Biz Bodrum takımıyız ve Bodrum’da bizi BSL’ye taşıyan ve en büyük gücümüz haline gelen seyircimizin desteğiyle oynamak bizim en doğal hakkımız. Süper Lig takımları da bizi bu konuda destekliyor. Halen bir yanıt alamadık. Talebimize olumlu yanıt bekliyoruz.” Diyerek, konunun önemine ve aciliyetine de dikkat çekiyor.

Genel Direktör Tolga Tekinalp de  2023-2024 BSL’de yer alacak  takımlara başarılı ve sağlıklı bir sezon dileyerek Çağdaş Bodrumspor Basketbol takımı hakkında şunları söyledi.

“Çağdaş Bodrum Spor Basketbol takımı olarak 2021 senesinde başlayan yolculuğumuzu geçen seneki TBL şampiyonluğumuzla taçlandırarak BSL’de oynamaya hak kazandık.

Bugün itibariyle yeni sezon hazırlıklarımıza 2 eksikle Bitez ’deki salonumuzda başlıyoruz. Baş Antrenörümüz Ender Arslan Basketbol  A Milli  Takımımızla beraber olduğundan 21 Ağustos’ta  A -takım çalışmalarına dahil olacak.

Transfer listemizde bulunan Türk ve Yabancı oyuncuların tamamıyla anlaşma sağladık. Bosna Hersek Basketbol Milli Takımıyla Olimpiyat elemeleri için Polonya’da turnuvada olan  Amar Alibegovic ve Amerika’dan önümüzdeki hafta Antalya’daki hazırlık kampımıza dahil olacak Chris Warren dışında tam kadro çalışmalarımıza başladık.

22 Ağustos tarihine kadar Bodrum’da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Daha sonrasında sırasıyla Antalya’da kondisyon 8 gün sürecek kampımız olacak. Bursa, İzmir, İstanbul ve Bursa’da hazırlık karşılaşmaları planladık. Toplam 9 adet planlanan hazırlık maçımız var. Bu sayı artabilir.

23 Ağustos’ta çekilecek BSL kurası neticesinde Lig Takvimimiz belli olacak. 2023-2024 basketbol sezonuna en iyi şekilde hazırlanıp lige iyi bir başlangıç yapmayı planlıyoruz. Çağdaş Bodrumspor Basketbol takımı olarak BSL’de kalıcı olmak öncelikli hedefimiz. Bütün planlarımızı da bunun üzerine yapıyoruz. Yapılacak salon tadilatını BSL’deki ilk senemizde operasyonel anlamda bizi sıkıntıya sokacağı düşüncesiyle bu sene için askıya aldık. Basketbol Federasyonu ile bu sene maçlarımızın Bitez’deki salonumuzda oynanması adına görüşmelerimiz devam ediyor. Bodrum gibi marka değeri olan bir ilçenin Süper Lige yükselme başarısı göstermiş tek basketbol takımının taleplerinin Federasyonumuz nezdinde de karşılık bulacağını ve bu görüşmelerin olumlu sonuçlanacağını düşünüyoruz. Başkanımız Sayın Dağlarca Bey Bodrum’a Süper Lig standartlarında bir salon kazandırmakta kararlı ve bu düşüncesini defalarca belirtti. Başarılı bir sezon dileğiyle…

Geçtiğimiz sezon Çağdaş Bodrum’da forma giyerek takımı TB2L’den, BSL’ye taşıyan Takım kaptanı Erkan Veyseloğlu, Chris Warren, Hakan Yapar, Fatih Cantitiz ve Ege Havsa Çağdaş Bodrum Formasını giymeye devam ediyorlar. Yeni tranferler Jaron Johnson, Dominic Artis, Can Uğut Öğüt, Ege Arar, Amar Alibegovic ve Berkay Genç de Çağdaş Bodrumspor forması ile ilk kez parkeye çıkmış oldular.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir