Bizimle iletişime geçin

Manşet

Bodrumspor’un Sultanlar Ligi Umudu Sona Erdi..

Yayınlandı

on

Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un “Sultanlar Ligi” umudu bugün aldığı yenilgiyle sona erdi.

Arena Bodrum Haber – Türkiye Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği 1. Lig Play-Off final grubu maçlarında Türkiye Kadınlar Süper Ligi’ne çıkma mücadelesi veren “Bodrum’un İncileri” bugün aldığı 2. yenilgiyle, umudunu önümüzdeki sezonu bıraktı.

Dün Aras Kargo’ya 3-0 kaydeden B.B.Bodrumspor, Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonunda oynadığı maçta Bahçelievler Belediyesi’ne 3-1 yenilerek final grubundaki ikinci yenilgisini aldı.

Lig maçları yanı sıra Play-Off yarı final grubunda da yenemediği Bahçelievler Belediyesi’ne bugünde yenilen Bodrumspor’un, yarın oynayacağı İstanbul BSSK maçının bir önemi kalmadı.

Günün sonunda Bodrumspor’un 1.Lig grubunda mücadele ettiği iki rakibi; Bahçelievler Belediyespor ve Aras Kargo Sultanlar Ligi’ne merhaba dedi.

Karşılaşmanın ilk seti Bahçelievler Belediyespor’un servisten aldığı direk sayıyla başladı. Karşılıklı alınan sayılarla setin ilk bölümü 5-5 geçildi. Bahçelievler Belediyespor’un etkili oyuncusu Helen‘in hücumlarıyla birlikte file üzeri ve geri alanda yapılan etkili savunma skoru önce 7-5’e ardından 12-7’ye taşıdı.

Başta Tanya ile servise manşeti pasöre taşımakta zorlanan Bodrumspor, seti 17-9 geride sürdürdü. Pasör Gülsüm’ün fileye açık kalan pasları da hücum etkimizi azalttı.

Oluşan 8 sayılık farkı 20-17’lik skoru yakalayarak 3’e düşüren Bodrumspor, yine Tanya’nın bozuk manşetleri sonrasında İstanbul ekibinin etkili blokları da devreye girince, set 25-17 Bahçelievler Belediyespor’un lehine sonlandı.

2.Set 3-3’lük skorla başladı. Bahçelievler Belediyespor’un file üzerindeki etkili oyunu skoru 7-3 ve 12-7’ye taşıdı. Servise manşet kötü olunca Pasör Gülsüm oyunu köşe hücumlarıyla oynatmak zorunda kaldı. Tanya ve Anna‘nın üzerine yıkılan sette sayı farkı açılarak devam etti. 21-12 ve 23-14’lük skorla devam eden 2.setide Bahçelievler Belediyespor 25-14 kazandı.

3.Sete yüksek motivasyonla başlayan “Bodrum’un İncileri” 5-1 öne geçti. Maç boyunca Tanya’nın üzerine servis atan Bahçelievler Belediyespor, 9-6’da dengeyi kurdu. Gülsüm’ün 2. pasa attığı plase adete setin kırılma noktası oldu. Seti 13-9, 19-15’lik skorlarla önde götüren Bodrumspor, Bahçelievler Belediyespor’un en fazla 3 sayı yaklaşmasına izin verdi. Farkı; 21-17 ve 23-18’lik skorlarda tutan Bodrumspor seti 25-19 kazanarak maçtaki ilk ve tek setini aldı.

Maçın son seti de olan 4. sette başka bir Bodrumspor izledik. Bu defa sete Bahçelievler Belediyespor  çok hızlı başladı. İstanbul ekibi 4-1, 7-1, 9-2 ve 13-3’lük sayılarla setin ilk bölümünü önde tamamladı.

2. Molasını kullanan Bodrumspor, oyunda önce 16-10 ve 20-12’lik skorla dengeyi kurdu sonra sayı farkını kapatmaya başladı. 7 Sayılık seri yakalayan Bodrumspor skoru 24-20’ye getirdi. 5 Defa maç sayısı atan Bahçelievler Belediyespor, 23. ve 24 sayılarda iki mola kullandı. Ece’nin vurduğu son smaçla 25. sayıya ulaşan Bahçelievler Belediyespor süper ligin yeni ekibi oldu.

B.B.Bodrumspor Play-Off final grubundaki son maçını yarın saat 13:30’da oynayacak.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir