Connect with us

Diğer

Bodrum’dan Milas’a yüzmeye gidiyorlar..

Yayınlandı

Tarih

Temmuz ayında Binnaz Karakaya Kapalı Yüzme Havuzu’nda başlayan tadilat süreci ile kapatılan ve halen açılamayan havuz, Bodrum’da faaliyet gösteren birçok yüzme ve sutopu kulübünün bir arayışa girmesine neden oldu.

BODRUM SPOR TV – Yaz sezonunda Kale Okullarının 25m’lik açık havuzunu kullanarak antrenmanlarını gerçekleştiren kulüpler, kışın gelmesi ve kapalı havuz bulamamaları nedeni ile zor durumda kaldı.

Haftanın belli günlerinde yüzme antrenmanlarını devam ettirebilmek için Milas’a giderek Atatürk Spor Kompleksi’nin yarı olimpik kapalı havuzdan faydalanan kulüplerden olan Bodrumspor Yüzme Şubesi Master Takımı Kaptanı Arda Akman, yeterli antrenman yapamadıkları için takım olarak federasyon yarışlarına katılamadıklarını söyledi. Akman yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Havuz kapandığından bu yana Aktur’da antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Kış aylarına gelmemize rağmen deniz suyu sıcaklıkları hala iyi durumda. Deniz antrenmanlarımıza haftanın üç günü devam ediyoruz. Fakat bizi geliştiren esas antrenmanlar havuzda oluyor.

Tadilatı devam eden havuzumuzun kapalı olmasından dolayı, geçen hafta Federasyonun Ankara’da düzenlediği yarışlara katılamadık. Açığımızı kapatmak için Bodrum’da bulunan diğer kulüpler gibi biz de şimdilik Milas’a gidiyoruz. Yaz dönemi bize kapılarını açan Kale okullarına teşekkür ederiz. Bodrum’da bulunan özel okullarla havuz kullanımı konusunda görüşsek de pek olumlu bir yanıt alamadık. Tüm kulüpler olarak isteğimiz, diğer özel okulların da, her kulüp için en azından haftanın bir günü, ücreti karşılığı 1 saat havuz kullanımına izini vermesi.”

Bodrum’dan Milas ‘a gitmek zorunda kalan yüzme kulüpleri, Milas Atatürk Spor Kompleksi Havuzunun seanslarını doldurmuş durumda. Bodrumspor yüzücüleri de seans kalmadığı için belli saatlerde açılan karma seansı kullanmak zorunda kalıyorlar.

Bodrum’daki özel okullar ile görüşmelerine rağmen sonuç alamayan yüzücüler, yaşadıkları yerde spor yapabilmek için havuz tadilatının hızlandırılmasını ve kısa süre içerisinde antrenmanlara başlamayı istiyorlar.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer

Muğla’dan 3 Sporcu Paris 2024 Olimpiyatlarında…

Yayınlandı

Tarih

Yayınlayan

26 Temmuz – 11 Ağustos 2024 tarihleri arasında Fransa Paris’te düzenlenecek olan Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda Ülkemizi 18 branşta, 54’ü kadın, 48’i erkek olmak üzere toplam 102 sporcumuz temsil edecek

BODRUM SPOR TV – Bodrum Turgutreis Yelken Kulübünde yetişen Ecem Güzel ve Yiğit Yalçın Çıtak Yelken ILCA 6 ve ILCA 7 kategorisinde, Atletizm sporcumuz Ayşe Tekdal ise Maraton Yürüyüş Karma Bayrak Takımında Muğla’mızı ve Ülkemizi Paris 2024 Olimpiyatlarında temsil edecekler.

Muğla’dan 3 Sporcu Türkiye’yi temsil edecek…

YELKEN
Ecem Güzel – ILCA 6
Yiğit Yalçın Çıtak – ILCA 7

ATLETİZM
Ayşe Tekdal – Maraton Yürüyüş Karma Bayrak Takımı

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunlarına kota alarak gitmeye hak kazanan Muğla’mızın gururu sporcularımız başta olmak üzere tüm sporcularımıza ve teknik ekibimize başarılar diliyoruz. Sporcularımızın Olimpiyatlarda Şanlı Türk Bayrağımızı göklerde dalgalandıracaklarına yürekten inanıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Okumaya devam et

Diğer

Büyükşehir Okçuları Avrupa Okçuluk Şampiyonası’na Damga Vurdu

Yayınlandı

Tarih

Yayınlayan

Romanya’da düzenlenen Avrupa Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda Türkiye, büyük bir başarıya imza attı

BODRUM SPOR TV – Büyükşehir Belediyesi sporcularının da yer aldığı U21 ve U18 takımları Avrupa Şampiyonluğuna ulaşırken, Hazal Burun bireyselde de aynı başarıyı yakalayarak Avrupa Şampiyonu oldu.

Romanya’nın Ploiesti şehrinde düzenlenen Avrupa Gençler Okçuluk Şampiyonası’nda Türkiye, büyük bir başarıya imza attı. Büyükşehir Belediyesi sporcusu Eflal Duru Kaya’nın yer aldığı U18 Makaralı Yay Milli Takım şampiyonada Avrupa Şampiyonu oldu. Aynı turnuvada, Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcusu Hazal Burun’un da yer aldığı U21 Makaralı Yay Milli Takımı da Avrupa Şampiyonluğu’nu kazandı.

Hazal Burun Avrupa Şampiyonu…

Şampiyonada Muğla Büyükşehir Belediyesi sporcularından Hazal Burun 21 yaş altı gençler Avrupa Şampiyonu oldu. Hazal Burun Şampiyonada farklı ülkelerden 30 sporcu ile yarıştığı şampiyonada önemli bir başarıya imza attı.

Konu hakkında açıklama yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras “Okçularımız her geçen gün başarılarına yenilerini ekliyor. Romanya’da hem takım olarak hem de bireyselde şampiyon olan sporcularımızı kutluyorum. Büyükşehir bünyesindeki sporcularımız özveriyle çalışmalarını yapıyor. İnanıyorum ki bir çok branşta da önemli başarılara ulaşacağız. Spora ve sporcuya yapılan desteğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladık. Bu anlayışla Türk sporunun geleceği, gençlerimizin de sporla buluşmaları için desteklerimizi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Diğer

Bodrum Fenerbahçeliler Başkan Aras’ı Ziyaret Etti…

Yayınlandı

Tarih

Yayınlayan

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyeleri, Muğla Büyükşehir Başkanlığına seçilen Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti

BODRUM SPOR TV – 31 Mayıs 2024’de yapılan olağan genel kurulu sonucunda göreve gelen dernek yönetiminin Başkan Aras’a yaptığı ziyaret çok samimi ve keyifli bir ortamda geçti.

Sohbet sonrasında Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Gürkan Topan, Ahmet Aras’a Fenerbahçe forması ile dernek rozeti takdim etti.

Kendisini artık Bodrum’da geleneksel hale gelen 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü kutlamalarına davet etti. Dernek Başkanı Gürkan Topan yaptığı açıklamada; “Bodrum Belediye Başkanlığı döneminde de yakın ilişkilerimizin olduğu Sn. Aras’a Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde başarılar dilerim. Kendisini 19.07 günü Bodrum’ da organize edeceğimiz kutlamalarımıza davet ettik. Fenerbahçe kimliğini her zaman gururla taşıyan Başkan Aras’a  bizi ağırladığı için teşekkür ederiz” dedi .

Ziyaret karşılıklı fikir alışverisi, fotoğraf çekimleri ve temennilerin ardından son buldu.

Okumaya devam et

Çok Okunanlar