Bizimle iletişime geçin

Diğer

Bodrum’da 12’inci BİOR yarışları kortej yürüyüşüyle başladı

Yayınlandı

on

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu yıl 12’incisi düzenlenen Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları (BİOR) öncesi kortej yürüyüşü düzenlendi.

BODRUM SPOR TV – Renkli görüntülere sahne olan kortejde bando ve bayraklar eşliğinde yürüyen minik yelkenciler unutulmaz dakikalar yaşadı. Yürüyüş sonunda minik yelkenciler gökyüzüne onlarca balon bırakarak coşkulu anlar yaşadı.

Bodrum Belediyesi ve Bodrumspor Yelken Şubesinin destekleriyle yapılan 12’inci Bodrum Uluslararası Optimist Yarışları (BİOR) kortej yürüyüşüyle başladı. Marina önünde bando eşliğinde yapılan korteje Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Bodrumspor Başkanı Hadi Türk, antrenörler ve minik sporcular katıldı. Renkli görüntülere sahne olan kortej Belediye Meydanı’nda son buldu. Meydanda protokol konuşmaları yapıldı ve konuşmalar sonrasında Kung-Fu sporcuları nefes kesen gösteriye imza attı. Gösteri büyük beğeni toplarken, etkinlik minik yelkencilerin gökyüzüne onlarca balon bırakmasıyla sona erdi. Öte yandan, 13-17 Mart tarihleri arasında yapılacak olan yarışlara 9 ülkeden 389 minik yelkencinin katıldığı belirtildi.

YELKEN KENTİMİZİN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

Yelkende Bodrum’un vazgeçilmez kent olduğunu söyleyen Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, “12’incisi Bodrum Uluslararası Optimist Yarışlarının ilk gününde sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras yoğun programı nedeniyle sizlerle değil ve sizlere selamlarını iletti. Turizm kenti Bodrum’da turizm potansiyeli tanıtımına katkı sağlayan doğru çalışmaların her zaman destekçisi olduk. The Bodrum Cup, BİOR,  Tirhandil Cup gibi yarışlar yelken sporunda kentimizi vazgeçilmez olmasını sağladı” dedi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Bodrumspor Başkanı Hadi Türk, “Bu sene 12’incisini düzenliyoruz. Her sene üstüne koyarak, kalitemizi arttırmaya çalışarak sorumluluğumuzun bilincinde daha iyi yarışlar vermeye çalışıyoruz. Bu konuda bizlere destek olan belediyemiz ve emek veren organizasyon emekçilerimiz mesailerini vererek çalışıyorlar. Bu yarışlarımız sonucunda Türkiye yelken sporuna başarılı yelkenciler yetiştiririz, rüzgarımız bol olsun herkese başarılar” diye konuştu.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir