Bizimle iletişime geçin

Futbol

92 Yıllık bayrak, Fikret Öztürk’e teslim edildi..

Yayınlandı

on

1931 Yılında kurulan Bodrumspor’un son başkanı Rıza Karakaya, Bodrumspor A.Ş.’nin bayrağını iş insanı Fikret Öztürk’e teslim etti.

BODRUM SPOR TV – Ortakent Golf Kulübü’nde yapılan basın toplantısında Fikret Öztürk’e Bodrumspor A.Ş.’nin başkanlığını devreden ve başarılar dileyen Rıza Karakaya “artık sade bir taraftarım” ifadesini kullandı.

Yapılan devir-teslim törenine Fikret Öztürk, Rıza Karakaya, Ahmet Aras ile eski ve yeni yönetim kurulu üyelerin katıldı. Futbol şubesini teslim alan Fikret Öztürk, hizmetlerinden ötürü Rıza Karakaya’ya bir plaket verdi.

Basının yoğun bir şekilde takip ettiği toplantıda yeni yönetim kurulu başkanının kendisinin olacağını ifade eden Fikret Öztürk, 3 yıl içerisinde Bodrumspor A.Ş.’ye 16 Milyon Euro harcadığına dikkat çekti.

Sadece futbol takımı değiliz, aynı zamanda yatırımcı bir firmayız..

Yeni dönemde Bodrumspor’un sadece bir futbol takımı olmadığını açıklayan Başkan Fikret Öztürk, “Bodrumspor A.Ş. kendi kendine yeten hatta para kazandıran bir takım olacak. Dolayısıyla Bodrumspor A.Ş.’yi her türlü yatırımın içinde veya başlangıcında görmeye hazır olun. Yapılan ihale, yatırım, ortaklık ve girişim konularında Bodrumspor A.Ş.’yi yatırımcı bir firma gibi göreceksiniz. 5 Yıllık bir planlama dahilinde bu süreci hayata geçireceğiz. dedi.

Alt yapı yatırımları konusunda hiçbir planlamamız yok..

Başkan Öztürk, Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un amatör şubelerine verilecek herhangi bir destek planlarının olmadığını ifade ederek, “Bodrum’un STK’ları, kaymakamı, belediye başkanı ile Muğla’nın başta milletvekilleri olmak üzere herkes bir araya gelerek, tesisleşme sorununu çözmeleri gerekiyor. Ben ve arkadaşlarım bu takımın süper lige yürüyüşünde ve orada kalıcı olmasını sağlayacak giderleri karşılamaya odaklandık. Amatör şubeler yönetimi finansmanı derneğin sorumluluğunda.” mesajını verdi.

Derneğin hissesi ödeyeceği para kadar olacak..

Bodrumspor A.Ş’nin içindeki dernek payı konusunda da bir değerlendirme yapan Başkan Öztürk, “Şimdilik % 20 olan pay yapılan ödemelerle devam edecek. Her yıl yapılacak sermaye artışlarında % 20’lik paya tekabül eden bedel ödendiği sürece sorun yok. Ödemenin yapılamaması durumunda da hisse oranı o günün rakamsal gerçeklerine göre küçülür.” konusuna dikkat çekti.

Okumaya Devam Et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir